Elektromotory BOSCH

BOSCH ACTIVE/ PERFORMANCE/ PERFORMANCE CX

Středový pohon od německé značky Bosch je v současné době to nejlepší, co v nabídce elektrokol najdete. Většina světově známých značek jízdních kol pohání své elektro modely právě pohonem Bosch a to pro jeho vysoký výkon, spolehlivost, design, funkce a samozřejmě také silnou značku.

Bosch nabízí více systémů, které se liší především v maximálním točivém momentu a síle asistence . Řada Performance CX je předurčena pro sportovní jízdu s vysokou mírou asistence a točivým momentem až 80 Nm, zatímco řada Active je vhodná pro pohodovější ježdění, cykloturistiku nebo pro dopravu (dojíždění).

Novinkou pro rok 2018 je řada Active Line Plus, která je osazena novým typem motoru s minimální hlučností a přímým přenosem energie (bez vnitřní převodovky).

Pokud hledáte kvalitu bez kompromisu a jste ochotni do svého nového elektrokola investovat více peněz, pak elektrokolo s pohonem Bosch je jednoznačně tou správnou volbou. Zamilujete se už po prvním svezení.

Hlavní přednosti středového motoru Bosch

Motor Bosch používá 3 typy senzorů, které zajišťují naprosto přesný, plynulý výkon asistence. Sensory provádí měření 1000x za sekundu, díky tomu si můžete užívat maximální komfort v jakékoliv situaci.

Baterie Bosch patří mezi nejlehčí na trhu

Vyznačují se nízkou hmotností a dlouhou životností. Jsou vybaveny BMS deskou, která chrání baterii před přehřátím, zkratem nebo přebitím. Pokud necháte baterii dlouho bez dobití, dokáže ji BMS uchránit před likvidačním poklesem napětí. Baterie je možné nabíjet i na kole. Baterie jsou stejné pro motory ACTIVE i PERFORMANCE.

Nový eMTB mód pro motory BOSCH Performance Line CX

Nový režim eMTB se liší v režimu TOUR, SPORT a TURBO. Automaticky se přepíná mezi režimy asistencí tím, že se zaměřuje na kadenci a reaguje na změny tlaku v pedálech. V podstatě se BOSCH Performance CX více přizpůsobí Vašemu jízdnímu stylu. Výsledkem je menší práce s přepínáním přípomocí a přirozenější jízda. Režim eMTB optimalizuje trakci a řízení. Opotřebení a poškození součástí pohonné jednotky je také sníženo.
Kromě toho je začátek kopce daleko jednodušší díky novému způsobu, jakým byl výkon nastaven.  Obtížnější terén lze překonat snadněji díky citlivé povaze režimu eMTB, čímž je dosaženo maximální kontroly nad kolem. Celkově mnozí jezdci najdou v aktualizaci softwaru skutečnou pomoc, neboť poskytuje zcela nový přístup k jízdě a optimalizuje (prodlužuje) dojezd. Bosch nazývá toto zlepšení Uphill Flow. Je to všechno o tom, že si užijete více terénu s lepším pocitem jízdy.

Nový režim nabízí rozmezí 120% až 300% připomoci k námaze jezdce.

Výhody nového módu eMTB

Žádné přepínání:

Více zábavy, méně přepínání přípomocí! Neustálá změna asistenčních módů není potřeba a jezdec se může plně soustředit na jízdu v terénu.

Progresivní podpora:

Pro přirozený pocit z jízdy a optimální ovládání. V závislosti na tlaku pedálu se progresivní podpora motoru automaticky přizpůsobí individuálnímu způsobu jízdy!

Přímá kadence:

Perfektní kadenční podpora ihned po stisknutí pedálu.

Trail Control:

Zlepšená kontrola v obtížných jízdních situacích. Umožňuje snadnou jízdu a optimální trakci v technicky náročném terénu nebo v překážkách.

Maximální moment:

S točivým momentem až 80Nm. Pro sportovní zrychlení i na alpském terénu zcela bez převodového stupně.

 

Město Sokolov

Karlovarský kraj

Cyklosport LBK