Elektromotory BOSCH

Nový středový MOTOR BOSCH Perfotmance Line CX - 2020

Každá z konkurenčních značek je v něčem dobrá, ale nikdo není ve všech ohledech tak precizní důsledný, jako právě německý Bosch. I proto většina světově známých značek jízdních kol pohání své elektro modely právě pohonem Bosch a to především pro jeho vysoký výkonspolehlivostdesignvlastnosti a samozřejmě prozatím nepřekonanou invenci této německé značky.  Žádný z jiných výrobců neposkytuje svým zákazníkům tak rozsáhlé služby, servisní zázemí, diagnostiky a garanci dostupnosti ND jako právě Bosch. Mimo jiné i životnost baterií Bosch patří mezi nejdelší na trhu.

Nový Bosch Performance Line CX není jen čerstvě upravenou verzí zastaralých předchůdců, ale zcela novým motorem, který se může pochlubit mimo jiné těmito přednostmi.

Je třeba zmínit přechod z pro něj tolik typického malého převodníku (pastorku) na velký převodník.

Díky velkému převodníku je motor přesný, plynulý a vždy poskytuje dostatek výkonu.

Díky použité válečkové spojce šlapete zcela bez odporu motoru, jako na běžném kole.

Zcela zásadně se zvýšila podpora výkonu nového motoru z 300% na 340%.

Úroveň podpory režimu TOUR byla zvýšena ze 120% na 140%. Tyto změny se také projeví v režimu eMTB.

Ve srovnání se starým motorem byl také snížen objem téměř o 50%
V této souvislosti bychom mohli k popisu nového Performance Line CX 2020 použít jednoduchou rovnici: méně materiálu = menší hmotnost.
Jeho hmotnost je ořezaná o neuvěřitelných 1,3 kg a jeho váha se pohybuje kolem 2,9 kg (jeho předchůdce vážil 4,09 kg).

Důležité je také zmínit, že kromě předchozí baterie 400 a 500 Wh, máte nyní možnost zvolit plně integrovanou baterii PowerTube 625 Wh.

Nová řada Bosch Performance Line Cx má oproti původní verzi hlasitější volnoběžku spojky převodovky.
To znamená, že všechna kola s motorem Bosch 2020 budou trošku hlasitější při sjezdech.
Nutné je však podotknout, že zvuk motoru nijak neobtěžuje a motor je stále tišší než u většiny konkurenčních motorů

Bosch nabízí více systémů, které se liší především v maximálním točivém momentu a síle asistence.
Přehled nejpoužívanějších typů na našem trhu.

 

Přehled doby nabíjení baterií BOSCH

USKLADNĚNÍ BATERIE ELEKTROKOLA NA ZIMU.

Začněte kontrolou aktuálního stavu nabití vaši baterie. Pro lepší představu přikládáme potřebnou tabulku s daty. Není totiž pravdou, že je lepší baterii skladovat ve 100% stavu nabití. Tabulka simuluje stav baterie při uskladnění po dobu 3 měsíců.

Teplota skladování  0C

Nabito na 100%

Nabito na 40%

0

Zkb 94%

Zkb  98%

25

Zkb 80%

Zkb  96%

45

Zkb  65%

Zkb 85%

60

Zkb  60%

Zkb 76%

Zkb = zbývající kapacita baterie - (tedy pokud je Zkb po 3 měsících skladování 98%, tak se celková kapacita na kterou lze baterii opět nabít nenávratně snížila o 2%) Pozor u samovybíjeních baterií se pohybujeme okolo 5% měsíčně.

Takže pokud máte ještě na baterii zbytečně mnoho procent vyrazte do terénu a pořádně si to užijte!
Nabytí baterie snížíme na potřebných 40% - 60%.

BOSCH ACTIVE/PERFORMANCE/PERFORMANCE CX 2018

Středový pohon od německé značky Bosch je v současné době to nejlepší, co v nabídce elektrokol najdete. Většina světově známých značek jízdních kol pohání své elektro modely právě pohonem Bosch a to pro jeho vysoký výkon, spolehlivost, design, funkce a samozřejmě také silnou značku.

Bosch nabízí více systémů, které se liší především v maximálním točivém momentu a síle asistence . Řada Performance CX je předurčena pro sportovní jízdu s vysokou mírou asistence a točivým momentem až 80 Nm, zatímco řada Active je vhodná pro pohodovější ježdění, cykloturistiku nebo pro dopravu (dojíždění).

Novinkou pro rok 2018 je řada Active Line Plus, která je osazena novým typem motoru s minimální hlučností a přímým přenosem energie (bez vnitřní převodovky).

Pokud hledáte kvalitu bez kompromisu a jste ochotni do svého nového elektrokola investovat více peněz, pak elektrokolo s pohonem Bosch je jednoznačně tou správnou volbou. Zamilujete se už po prvním svezení.

Hlavní přednosti středového motoru Bosch

Motor Bosch používá 3 typy senzorů, které zajišťují naprosto přesný, plynulý výkon asistence. Sensory provádí měření 1000x za sekundu, díky tomu si můžete užívat maximální komfort v jakékoliv situaci.

Baterie Bosch patří mezi nejlehčí na trhu

Vyznačují se nízkou hmotností a dlouhou životností. Jsou vybaveny BMS deskou, která chrání baterii před přehřátím, zkratem nebo přebitím. Pokud necháte baterii dlouho bez dobití, dokáže ji BMS uchránit před likvidačním poklesem napětí. Baterie je možné nabíjet i na kole. Baterie jsou stejné pro motory ACTIVE i PERFORMANCE.

Nový eMTB mód pro motory BOSCH Performance Line CX

Nový režim eMTB se liší v režimu TOUR, SPORT a TURBO. Automaticky se přepíná mezi režimy asistencí tím, že se zaměřuje na kadenci a reaguje na změny tlaku v pedálech. V podstatě se BOSCH Performance CX více přizpůsobí Vašemu jízdnímu stylu. Výsledkem je menší práce s přepínáním přípomocí a přirozenější jízda. Režim eMTB optimalizuje trakci a řízení. Opotřebení a poškození součástí pohonné jednotky je také sníženo.
Kromě toho je začátek kopce daleko jednodušší díky novému způsobu, jakým byl výkon nastaven.  Obtížnější terén lze překonat snadněji díky citlivé povaze režimu eMTB, čímž je dosaženo maximální kontroly nad kolem. Celkově mnozí jezdci najdou v aktualizaci softwaru skutečnou pomoc, neboť poskytuje zcela nový přístup k jízdě a optimalizuje (prodlužuje) dojezd. Bosch nazývá toto zlepšení Uphill Flow. Je to všechno o tom, že si užijete více terénu s lepším pocitem jízdy.

Nový režim nabízí rozmezí 120% až 300% připomoci k námaze jezdce.

Výhody nového módu eMTB

Žádné přepínání:

Více zábavy, méně přepínání přípomocí! Neustálá změna asistenčních módů není potřeba a jezdec se může plně soustředit na jízdu v terénu.

Progresivní podpora:

Pro přirozený pocit z jízdy a optimální ovládání. V závislosti na tlaku pedálu se progresivní podpora motoru automaticky přizpůsobí individuálnímu způsobu jízdy!

Přímá kadence:

Perfektní kadenční podpora ihned po stisknutí pedálu.

Trail Control:

Zlepšená kontrola v obtížných jízdních situacích. Umožňuje snadnou jízdu a optimální trakci v technicky náročném terénu nebo v překážkách.

Maximální moment:

S točivým momentem až 80Nm. Pro sportovní zrychlení i na alpském terénu zcela bez převodového stupně.

 

Město Sokolov

Karlovarský kraj

Cyklosport LBK