Elektromotory BOSCH

BOSCH 2023

Bosch eBike - Novinky modelového roku 2023
Systém ABS Bosch eBike
Nový systém ABS Bosch eBike vám nyní umožní brzdit bezpečněji a jistěji oběma brzdami současně. Zamezuje zablokování nebo prokluzu předního kola.
Snímače otáček kol namontované na obou kolech rozpoznávají situace, kdy dojde k zablokování brzd, a pomocí softwaru a řízení automaticky upraví brzdnou sílu. Díky tomu je zabraňováno pádům přes řídítka na pevném podkladu a pádům do strany na kluzkém podkladu.


eBike Alarm
eBike Alarm představuje funkci alarmu a je ideálním doplňkem mechanického zámku – pro ještě lepší ochranu před odcizením: Po jednorázové instalaci prostřednictvím aplikace eBike Flow bude váš chytrý telefon fungovat jako digitální klíč. Pokud eBike vypnete, automaticky se aktivuje eBike Alarm.

Performance Line
Součástí Chytrého Systému je nyní i všestranná a téměř neslyšná řada Performance Line. Využijte toho, zůstaňte aktivní a prozkoumávejte své okolí. S aplikací eBike Flow můžete svůj eBike neustále aktualizovat pomocí bezdrátové aktualizace softwaru: Zvolte nový jízdní režim Auto a užijte si jízdu.

Nové akumulátory pro Chytrý Systém
Pro modelový rok 2023 se nabídka akumulátorů pro Chytrý Systém dále rozšiřuje.
Novinkou v portfoliu jsou modely PowerTube 500 a 625 a také akumulátory PowerPack 545 a 725.

Intuvia 100
Intuvia 100 je displej s intuitivní obsluhou, se kterým můžete ihned vyrazit na cesty. Díky velkému písmu je displej mimořádně přehledný a spolu s rádcem řazení zajišťuje větší bezpečnost a pohodlí při jízdě.

System Controller a ovladač Mini Remote
System Controller je řídicí jednotka pro elektrokola s Chytrým Systémem, která se omezuje na nejnutnější prvky. Záměrně omezený počet funkcí a informací usnadňuje rychlý přehled a nerozptyluje při řízení.
Ovladač Mini Remote doplňuje řízení System Controller, rozšiřuje nabídku funkcí a umožňuje bezpečné ovládání.

více na: https://www.bosch-ebike.com/cz/novinky/novinky-modeloveho-roku-2023-spolecnosti-bosch-ebike-systems

BOSCH 2022 - hlavní novinky

Osvědčené motory a displeje zůstávají v nabídce, ale BOSCH představil nový SMART SYSTEM pro motory BOSCH. Tento systém se skládá hlavně z nové silnější baterie  s kapacitu 750 Wh, novým ovladačem a novým displejem KIOX 300. K tomu je představena i nová 4A nabíječka, které je určena právě pro tento nový systém komponentů s označením SMART SYSTEM.

Co je nového u BOSCH eBIKE Systems pro modelový rok 2022 ?

BOSCH tedy zavedl zásadně novou systémovou generaci Smart System - " inteligentní systém " a postupně ji bude rozšiřovat. V modelovém roce 2022 se na trhu objeví Performace Line CX jako první motor pro inteligentní systém. Ostatní hnací jednotky a komponenty pokračují beze změny. Inteligentní systém zahrnuje funkce, díky nimž budete s vybavením BOSCH perfektně připraveni na digitální budoucnost

Dosavadní systémová generace pokračuje a je nadále aktuální. Inteligentní systém však není zpětně kompaktibilní s komponenty dosavadních typových řad.

TAKTO VYPADAJÍ NOVÉ KOMPONENTY BOSCH 2022

1. NOVÁ APLIKACE

BOSCH představil novou aplikaci s názvem eBIKE FLOW. Co bude tato aplikace nabízet a čím překvapí ?

VŽDY PŘIPOJENO - tato aplilace dokonale propojí jezdce s jeho eBikem. Tato aplikace nově nabídne jak uživatelům s Andriod, tak i pro iOS přístup k mnoha funkcím, integruje nové aplikace jako třeba Aplle Health a synchronizuje informace zcela automaticky.

BUDOUCNOST JE NYNÍ - s touto aplikací budou uživatelé dostávat snadno nové aktualizace pro svůj eBike pomocí chytrého systému " vzduchem " . Přijdou nové funkce jako třeba ochrana proti krádeži, což bude určitě jedna z nejlákavějších funkcí. Očekáváme, že se na obzoru objeví více funkcí, protože výrobci kol mohou také navrhnout aplikaci ve svém vlastním vzhledu a dojmu, což dále přizpůsobí prostředí eBike . Více konektivity přináší jezdci více aplikací, více funkcí a více zábavy.

JEDNODUŠE SLEDUJTE SVÁ DOBRODRUŽSTVÍ - Nasedněte, začněte šlapat do pedálů a aktivuje se chytré sledování aktivity aplikace eBike Flow - bez ohledu na to, zda je smartphone v kapse nebo je připevněn k řídítkům.

INFORMACE, KTERÉ POTŘEBUJETE - jakou vzdálenost jste ujeli, kdy je další servisní interval, jaké komponenty jsou nainstalovány na mém eBiku. Tato aplilace bude svým uživatelům nabízet kompletní přehled, který potřebujete o svém eBiku vědět.

2. LED DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ

Plně síťové ovládací centrum, které si oblíbíte a bude zábavné používat - to je nové ovládání vašeho eBIKU.

JEDNODUCHÉ VNÍMÁNÍ - ovládání je navrženo tak, aby bylo méně rozptylující a poskytlo větší bezpečnost. Všechny důležité funkce zachytíte pomocí dálkového ovladače LED. LED diody jsou velmi dobře vidět na slunečním světle a jas se flexibilně přizpůsobuje okolnímu světlu, takže máte pořád přehled o vašem Ebiku. Uživatel také velmi rychle rozpozná zvolený režim, který je indikován příslušnou barvou.

INTELIGENTNÍ PŘIPOJENÍ - dálkové ovládání lze spojit s aplikací eBike Flow. Tímto způsobem si můžete jednoduše vyvolat všechna potřebná data, jako je ujetá vzdálenost, doba jízdy a můžete je sdílet s jinými uživateli. Je také možné provádět nezávisle aktualizaci celého systému.

SMART WALK  ASSIST - pokud potřebujete dostat kolo do pořádného kopce, pak to nebylo nikdy snažší. Stačí na ovladači vyvolat funkci Walk Assist a kolo máte tam, kam potřebujete. Tuto funkci oceníte při tlačení kola do velkých kopců.

ERGONOMICKÉ OVLÁDÁNÍ - LED dálkové ovládání lze individuálně přizpůsobit eBikeru a kromě atraktivního designu nabízí optimální ergonomii a intuitivní ovládání. Je připevněn k řídítkům, takže na všechna tlačítka lze perfektně dosáhnout a ovládat je palcem - pro větší potěšení z jízdy v každodenním životě, ve volném čase nebo na cestách.

UDRŽITELNOST NA CESTÁCH -Dosáhněte cíle bezpečněji a udržitelněji: Díky baterii s dlouhou životností v dálkovém ovladači LED se můžete při každé jízdě na eBike spolehnout na řídicí centrum. Pokud je třeba baterii vyměnit, může ji snadno provést specializovaný prodejce.

3. KIOX 300

Přepracovaný palubní počítač - to přesně charakterizuje tento nový display BOSCH KIOX 300. Je to první displej, který bude kompaktibilní s inteligentním systémem. Další kompaktibilní displeje budou následovat v dalších letech. Aktuální displeje jako NYON, KIOX, INTUVIA a PURION nejsou kompaktibilní s novým SMART systémem pro rok 2022.

NOVÉ FUNKCE NA PALUBĚ - tato nová jednotka je ideální pro sportovně založeného jezdce, kde můžete zjišťovat údaje o kondici a pomocí nich si pomáhat při tréninku. Novinku pro rok 2022, jednotku KIOX může jezdec také aktualizovat sám, bez návštěvy autorizovaného servisu, což bude bezesporu také jedna z velkých výhod.

ASISTENCE - stejně jako u všech systému BOSCH i zde je možné zapnout přípomoc Asistent chůze a to přímo na LED ovladači, viz. výše. Také zde jednoduše uvidíte dojezdy na jednotlivé režimy, takže si můžete plánovat cestu přesně tak, aby Vám vystačila baterie.  Přehledný a intuitivní KIOX 300 poskytuje jasné vizuální navádění.

UMÍSTĚNÍ DLE POTŘEBY - KIOX je umístěn centrálně na řidítkách a je přizpůsoben osobním potřebám jezdce. Má naklápěcí funkci, takže si můžete nastavi sklon do ideální pozice vůči Vaší postavě.

JEDNODUŠŠÍ POUŽÍVÁNÍ CHYTRÉHO DESIGNU - nový BOSCH KIOX je designově menší, ale nabízí více funkcí. Je vybaven jedinečným barevným displejem a může být viditelný dobře i v noci. Je odolný proti prachu a stříkající vodě, podporuje zobrazení nových obrázků a animací, takže jednotlivý výrobci si ho mohou přizpůsobit přímo pro svoji značku kola.

4. NOVÁ VÝKONNÁ POHONNÁ JEDNOTKA CX 2022

Nový motor je identický výkonově s aktuálními modely, ale liší se přípojkami, které jsou upraveny pro připojení nově vyvinutých kabelů a konektorů.

SILNÝ DO KOPCE - výkon Motor Bosch Performance CX je dále vylepšován pro elektrickou horskou cyklistiku, přičemž jeho jízdní projev a vlastnosti nabízejí znatelnou agilitu pro vedení kola v úzkých zatáčkách a divočejších úsecích stezky. Díky točivému momentu až 85 Nm je motor lépe ovladatelný při nižších kadencích a zvláště účinný při rychlém rozjezdu na startu z kopce.

JEDNODUCHÉ OVLÁDÁNÍ v REŽIMU EMTB - EMTB poskytuje jezdci okamžitý přístup ke všem jízdním režimům automaticky. Vyberte režim EMTB, Bosch CX se přizpůsobí svému terénu a jezdci, aniž byste museli pohnout prstem. Stačí šlapat a bavit se .

MAXIMÁLNÍ HBITOST - Motory Bosch CX využívají svou vícesenzorovou technologii, která měří několik senzorů mnohokrát za sekundu. Motor Bosch dokáže reagovat přesně tak, jak je potřeba.

NOVÝ MODEL BOSCH CONNECT - V budoucnu lze mnoho eBikes s chytrým systémem  dovybavit 'ConnectModule', který umožňuje nové funkce pro ochranu před krádeží. Modul ConnectModule je namontován na pohonné jednotce. Například kola s modulem ConnectModule mohou vydávat zvukový alarm, aby odradily zloděje. V případě nouze lze ukradené eBike sledovat pomocí aplikace eBike Flow. V závislosti na výrobci budou eBIKY s chytrými systémy již připraveny na ConnectModule.

5. NOVÁ BATERIE BOSCH POWERTUBE 750 Wh

Nová vlajková baterie pro dlouhé a náročné cesty - to je jedna z nejzásadnějších změn pro rok 2022.

JEŠTĚ DELŠÍ DOSAH - Se zavedením nového Bosch PowerTube 750 v roce 2022 lze dosáhnout většího dosahu než kdykoli předtím! Bosch od té doby trumfl dřívější 300 a 400 Wh baterie s 500 a 625 Wh. Nyní lze dosáhnout nových výšek s PowerTube 750, který nabízí o 20% delší dosah než předchozí 625Wh baterie řady šampionů.

INTEGROVANÝ DESIGN - Bosch eBikes si vždy zachovává skvělý design baterie. Nová 750Wh baterie Bosch je integrována v rámu , který nejen skvěle vypadá, ale také chrání baterii na stezkách.

SPOLEHLIVOST TAM, KDE JI POTŘEBUJTE - Všechny baterie Bosch jsou vybaveny BMS (Software pro správu baterií). To nezávisle sleduje všechny články a zajišťuje dlouhou životnost baterie. Také bezpečně chrání baterii a zajišťuje kolu  dlouhé dojezdy a dlouhou životnost.

BEZPEČNÉ A SNADNÉ OVLÁDÁNÍ - Baterii lze nabíjet na kole nebo ji lze také vyjmout z rámu a nabíjet. Z bezpečnostních důvodů je baterie uzamčena v rámu pomocí klíče, takže si nemusíte dělat starosti s bezpečností baterie, když zaparkujete. Většina bude nabíjet baterii uvnitř rámu v garáži, zatímco někteří možná budou chtít vyjmout baterii pro nabíjení na cestách nebo v hotelech, například na delších cestách.  Nová baterie PowerTube 750 lze nabíjet výlučně novou nabíječkou pro rok 2022, Nabíječky starších typových řad nejsou s tímto akumulátorem kompaktibilní.

6. NOVÁ NABÍJEČKA BOSCH 4A 2022

Po letech přišel BOSCH s novou kompaktní nabíječkou baterií BOSCH eBIKE. Tato nabíječka je v novém atraktivním designu a je určena pro nabíjení nových 750 Wh baterií .

KOMPAKTNÍ A LEHKÁ - Nová nabíječka Bosch 4A pro rok 2022 je kompaktnější než kdykoli předtím, takže je ideální pro nabíjení na cestách . Je odolná proti vodě IPX a je vyrobena z odolného materiálu.

RYCHLOST NABÍJENÍ - Nabíječka 4A Bosch
dokáže nabít novou baterii 750 Wh za pouhých 6 hodin ze zcela vybité na 100%. Nabíjení je rychlejší při částečném nabíjení, přičemž 50% nabití baterie zabere jen něco málo přes 2 hodiny . Nová nabíječka a baterie používá nový konektor a proto vůbec poprvé není zpětně kompatibilní se stávajícími bateriemi Bosch eBike.

Nový středový MOTOR BOSCH Performance Line CX - 2020

Každá z konkurenčních značek je v něčem dobrá, ale nikdo není ve všech ohledech tak precizní důsledný, jako právě německý Bosch. I proto většina světově známých značek jízdních kol pohání své elektro modely právě pohonem Bosch a to především pro jeho vysoký výkonspolehlivostdesignvlastnosti a samozřejmě prozatím nepřekonanou invenci této německé značky.  Žádný z jiných výrobců neposkytuje svým zákazníkům tak rozsáhlé služby, servisní zázemí, diagnostiky a garanci dostupnosti ND jako právě Bosch. Mimo jiné i životnost baterií Bosch patří mezi nejdelší na trhu.

Nový Bosch Performance Line CX není jen čerstvě upravenou verzí zastaralých předchůdců, ale zcela novým motorem, který se může pochlubit mimo jiné těmito přednostmi.

Je třeba zmínit přechod z pro něj tolik typického malého převodníku (pastorku) na velký převodník.

Díky velkému převodníku je motor přesný, plynulý a vždy poskytuje dostatek výkonu.

Díky použité válečkové spojce šlapete zcela bez odporu motoru, jako na běžném kole.

Zcela zásadně se zvýšila podpora výkonu nového motoru z 300% na 340%.

Úroveň podpory režimu TOUR byla zvýšena ze 120% na 140%. Tyto změny se také projeví v režimu eMTB.

Ve srovnání se starým motorem byl také snížen objem téměř o 50%

V této souvislosti bychom mohli k popisu nového Performance Line CX 2020 použít jednoduchou rovnici: méně materiálu = menší hmotnost.
Jeho hmotnost je ořezaná o neuvěřitelných 1,3 kg a jeho váha se pohybuje kolem 2,9 kg (jeho předchůdce vážil 4,09 kg).

Důležité je také zmínit, že kromě předchozí baterie 400 a 500 Wh, máte nyní možnost zvolit plně integrovanou baterii PowerTube 625 Wh.

Nová řada Bosch Performance Line Cx má oproti původní verzi hlasitější volnoběžku spojky převodovky.
To znamená, že všechna kola s motorem Bosch 2020 budou trošku hlasitější při sjezdech.
Nutné je však podotknout, že zvuk motoru nijak neobtěžuje a motor je stále tišší než u většiny konkurenčních motorů

Bosch nabízí více systémů, které se liší především v maximálním točivém momentu a síle asistence.
Přehled nejpoužívanějších typů na našem trhu.

 

Přehled doby nabíjení baterií BOSCH

USKLADNĚNÍ BATERIE ELEKTROKOLA NA ZIMU.

Začněte kontrolou aktuálního stavu nabití vaši baterie. Pro lepší představu přikládáme potřebnou tabulku s daty. Není totiž pravdou, že je lepší baterii skladovat ve 100% stavu nabití. Tabulka simuluje stav baterie při uskladnění po dobu 3 měsíců.

Teplota skladování  0C

Nabito na 100%

Nabito na 40%

0

Zkb 94%

Zkb  98%

25

Zkb 80%

Zkb  96%

45

Zkb  65%

Zkb 85%

60

Zkb  60%

Zkb 76%

Zkb = zbývající kapacita baterie - (tedy pokud je Zkb po 3 měsících skladování 98%, tak se celková kapacita na kterou lze baterii opět nabít nenávratně snížila o 2%) Pozor u samovybíjeních baterií se pohybujeme okolo 5% měsíčně.

Takže pokud máte ještě na baterii zbytečně mnoho procent vyrazte do terénu a pořádně si to užijte!
Nabytí baterie snížíme na potřebných 40% - 60%.

BOSCH ACTIVE/PERFORMANCE/PERFORMANCE CX 2018

Středový pohon od německé značky Bosch je v současné době to nejlepší, co v nabídce elektrokol najdete. Většina světově známých značek jízdních kol pohání své elektro modely právě pohonem Bosch a to pro jeho vysoký výkon, spolehlivost, design, funkce a samozřejmě také silnou značku.

Bosch nabízí více systémů, které se liší především v maximálním točivém momentu a síle asistence . Řada Performance CX je předurčena pro sportovní jízdu s vysokou mírou asistence a točivým momentem až 80 Nm, zatímco řada Active je vhodná pro pohodovější ježdění, cykloturistiku nebo pro dopravu (dojíždění).

Novinkou pro rok 2018 je řada Active Line Plus, která je osazena novým typem motoru s minimální hlučností a přímým přenosem energie (bez vnitřní převodovky).

Pokud hledáte kvalitu bez kompromisu a jste ochotni do svého nového elektrokola investovat více peněz, pak elektrokolo s pohonem Bosch je jednoznačně tou správnou volbou. Zamilujete se už po prvním svezení.

Hlavní přednosti středového motoru Bosch

Motor Bosch používá 3 typy senzorů, které zajišťují naprosto přesný, plynulý výkon asistence. Sensory provádí měření 1000x za sekundu, díky tomu si můžete užívat maximální komfort v jakékoliv situaci.

Baterie Bosch patří mezi nejlehčí na trhu

Vyznačují se nízkou hmotností a dlouhou životností. Jsou vybaveny BMS deskou, která chrání baterii před přehřátím, zkratem nebo přebitím. Pokud necháte baterii dlouho bez dobití, dokáže ji BMS uchránit před likvidačním poklesem napětí. Baterie je možné nabíjet i na kole. Baterie jsou stejné pro motory ACTIVE i PERFORMANCE.

Bylo prokázáno, že lithium-iontové PowerPacky mají nejvyšší hustotu energie při nejmenší velikosti a nejnižší hmotnosti na trhu.

Moderní lithium-iontové baterie Bosch nemají paměťové efekty ani samovybíjení. V závislosti na nabíječce a PowerPacku můžete nabít baterii na polovinu za přibližně dvě hodiny.

Nový eMTB mód pro motory BOSCH Performance Line CX

Nový režim eMTB se liší v režimu TOUR, SPORT a TURBO. Automaticky se přepíná mezi režimy asistencí tím, že se zaměřuje na kadenci a reaguje na změny tlaku v pedálech. V podstatě se BOSCH Performance CX více přizpůsobí Vašemu jízdnímu stylu. Výsledkem je menší práce s přepínáním přípomocí a přirozenější jízda. Režim eMTB optimalizuje trakci a řízení. Opotřebení a poškození součástí pohonné jednotky je také sníženo.
Kromě toho je začátek kopce daleko jednodušší díky novému způsobu, jakým byl výkon nastaven.  Obtížnější terén lze překonat snadněji díky citlivé povaze režimu eMTB, čímž je dosaženo maximální kontroly nad kolem. Celkově mnozí jezdci najdou v aktualizaci softwaru skutečnou pomoc, neboť poskytuje zcela nový přístup k jízdě a optimalizuje (prodlužuje) dojezd. Bosch nazývá toto zlepšení Uphill Flow. Je to všechno o tom, že si užijete více terénu s lepším pocitem jízdy.

Nový režim nabízí rozmezí 120% až 300% připomoci k námaze jezdce.

Výhody nového módu eMTB

Žádné přepínání:

Více zábavy, méně přepínání přípomocí! Neustálá změna asistenčních módů není potřeba a jezdec se může plně soustředit na jízdu v terénu.

Progresivní podpora:

Pro přirozený pocit z jízdy a optimální ovládání. V závislosti na tlaku pedálu se progresivní podpora motoru automaticky přizpůsobí individuálnímu způsobu jízdy!

Přímá kadence:

Perfektní kadenční podpora ihned po stisknutí pedálu.

Trail Control:

Zlepšená kontrola v obtížných jízdních situacích. Umožňuje snadnou jízdu a optimální trakci v technicky náročném terénu nebo v překážkách.

Maximální moment:

S točivým momentem až 85Nm. Pro sportovní zrychlení i na alpském terénu zcela bez převodového stupně.

 

Město Sokolov

Karlovarský kraj

 

 

 

Cyklosport LBK