Archiv novinek

23. 10. 2021

NOVINKA BOSCH 2022


BOSCH 2022 - hlavní novinky
Osvědčené motory a displeje zůstávají v nabídce, ale BOSCH představil nový SMART SYSTEM pro motory BOSCH. Tento systém se skládá hlavně z nové silnější baterie  s kapacitu 750 Wh, novým ovladačem a novým displejem KIOX 300. K tomu je představena i nová 4A nabíječka, které je určena právě pro tento nový systém komponentů s označením SMART SYSTEM.

Co je nového u BOSCH eBIKE Systems pro modelový rok 2022 ?

BOSCH tedy zavedl zásadně novou systémovou generaci Smart System - " inteligentní systém " a postupně ji bude rozšiřovat. V modelovém roce 2022 se na trhu objeví Performace Line CX jako první motor pro inteligentní systém. Ostatní hnací jednotky a komponenty pokračují beze změny. Inteligentní systém zahrnuje funkce, díky nimž budete s vybavením BOSCH perfektně připraveni na digitální budoucnost

Dosavadní systémová generace pokračuje a je nadále aktuální. Inteligentní systém však není zpětně kompaktibilní s komponenty dosavadních typových řad.

TAKTO VYPADAJÍ NOVÉ KOMPONENTY BOSCH 2022


1. NOVÁ APLIKACE

BOSCH představil novou aplikaci s názvem eBIKE FLOW. Co bude tato aplikace nabízet a čím překvapí ?

VŽDY PŘIPOJENO - tato aplilace dokonale propojí jezdce s jeho eBikem. Tato aplikace nově nabídne jak uživatelům s Andriod, tak i pro iOS přístup k mnoha funkcím, integruje nové aplikace jako třeba Aplle Health a synchronizuje informace zcela automaticky.

BUDOUCNOST JE NYNÍ - s touto aplikací budou uživatelé dostávat snadno nové aktualizace pro svůj eBike pomocí chytrého systému " vzduchem " . Přijdou nové funkce jako třeba ochrana proti krádeži, což bude určitě jedna z nejlákavějších funkcí. Očekáváme, že se na obzoru objeví více funkcí, protože výrobci kol mohou také navrhnout aplikaci ve svém vlastním vzhledu a dojmu, což dále přizpůsobí prostředí eBike . Více konektivity přináší jezdci více aplikací, více funkcí a více zábavy.

JEDNODUŠE SLEDUJTE SVÁ DOBRODRUŽSTVÍ - Nasedněte, začněte šlapat do pedálů a aktivuje se chytré sledování aktivity aplikace eBike Flow - bez ohledu na to, zda je smartphone v kapse nebo je připevněn k řídítkům.

INFORMACE, KTERÉ POTŘEBUJETE - jakou vzdálenost jste ujeli, kdy je další servisní interval, jaké komponenty jsou nainstalovány na mém eBiku. Tato aplilace bude svým uživatelům nabízet kompletní přehled, který potřebujete o svém eBiku vědět.

2. LED DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ

Plně síťové ovládací centrum, které si oblíbíte a bude zábavné používat - to je nové ovládání vašeho eBIKU.

JEDNODUCHÉ VNÍMÁNÍ - ovládání je navrženo tak, aby bylo méně rozptylující a poskytlo větší bezpečnost. Všechny důležité funkce zachytíte pomocí dálkového ovladače LED. LED diody jsou velmi dobře vidět na slunečním světle a jas se flexibilně přizpůsobuje okolnímu světlu, takže máte pořád přehled o vašem Ebiku. Uživatel také velmi rychle rozpozná zvolený režim, který je indikován příslušnou barvou.

INTELIGENTNÍ PŘIPOJENÍ - dálkové ovládání lze spojit s aplikací eBike Flow. Tímto způsobem si můžete jednoduše vyvolat všechna potřebná data, jako je ujetá vzdálenost, doba jízdy a můžete je sdílet s jinými uživateli. Je také možné provádět nezávisle aktualizaci celého systému.

SMART WALK  ASSIST - pokud potřebujete dostat kolo do pořádného kopce, pak to nebylo nikdy snažší. Stačí na ovladači vyvolat funkci Walk Assist a kolo máte tam, kam potřebujete. Tuto funkci oceníte při tlačení kola do velkých kopců.

ERGONOMICKÉ OVLÁDÁNÍ - LED dálkové ovládání lze individuálně přizpůsobit eBikeru a kromě atraktivního designu nabízí optimální ergonomii a intuitivní ovládání. Je připevněn k řídítkům, takže na všechna tlačítka lze perfektně dosáhnout a ovládat je palcem - pro větší potěšení z jízdy v každodenním životě, ve volném čase nebo na cestách.

UDRŽITELNOST NA CESTÁCH -Dosáhněte cíle bezpečněji a udržitelněji: Díky baterii s dlouhou životností v dálkovém ovladači LED se můžete při každé jízdě na eBike spolehnout na řídicí centrum. Pokud je třeba baterii vyměnit, může ji snadno provést specializovaný prodejce.

3. KIOX 300

Přepracovaný palubní počítač - to přesně charakterizuje tento nový display BOSCH KIOX 300. Je to první displej, který bude kompaktibilní s inteligentním systémem. Další kompaktibilní displeje budou následovat v dalších letech. Aktuální displeje jako NYON, KIOX, INTUVIA a PURION nejsou kompaktibilní s novým SMART systémem pro rok 2022.

NOVÉ FUNKCE NA PALUBĚ - tato nová jednotka je ideální pro sportovně založeného jezdce, kde můžete zjišťovat údaje o kondici a pomocí nich si pomáhat při tréninku. Novinku pro rok 2022, jednotku KIOX může jezdec také aktualizovat sám, bez návštěvy autorizovaného servisu, což bude bezesporu také jedna z velkých výhod.

ASISTENCE - stejně jako u všech systému BOSCH i zde je možné zapnout přípomoc Asistent chůze a to přímo na LED ovladači, viz. výše. Také zde jednoduše uvidíte dojezdy na jednotlivé režimy, takže si můžete plánovat cestu přesně tak, aby Vám vystačila baterie.  Přehledný a intuitivní KIOX 300 poskytuje jasné vizuální navádění.

UMÍSTĚNÍ DLE POTŘEBY - KIOX je umístěn centrálně na řidítkách a je přizpůsoben osobním potřebám jezdce. Má naklápěcí funkci, takže si můžete nastavi sklon do ideální pozice vůči Vaší postavě.

JEDNODUŠŠÍ POUŽÍVÁNÍ CHYTRÉHO DESIGNU - nový BOSCH KIOX je designově menší, ale nabízí více funkcí. Je vybaven jedinečným barevným displejem a může být viditelný dobře i v noci. Je odolný proti prachu a stříkající vodě, podporuje zobrazení nových obrázků a animací, takže jednotlivý výrobci si ho mohou přizpůsobit přímo pro svoji značku kola.

4. NOVÁ VÝKONNÁ POHONNÁ JEDNOTKA CX 2022

Nový motor je identický výkonově s aktuálními modely, ale liší se přípojkami, které jsou upraveny pro připojení nově vyvinutých kabelů a konektorů.

SILNÝ DO KOPCE - výkon Motor Bosch Performance CX je dále vylepšován pro elektrickou horskou cyklistiku, přičemž jeho jízdní projev a vlastnosti nabízejí znatelnou agilitu pro vedení kola v úzkých zatáčkách a divočejších úsecích stezky. Díky točivému momentu až 85 Nm je motor lépe ovladatelný při nižších kadencích a zvláště účinný při rychlém rozjezdu na startu z kopce.

JEDNODUCHÉ OVLÁDÁNÍ v REŽIMU EMTB - EMTB poskytuje jezdci okamžitý přístup ke všem jízdním režimům automaticky. Vyberte režim EMTB, Bosch CX se přizpůsobí svému terénu a jezdci, aniž byste museli pohnout prstem. Stačí šlapat a bavit se .

MAXIMÁLNÍ HBITOST - Motory Bosch CX využívají svou vícesenzorovou technologii, která měří několik senzorů mnohokrát za sekundu. Motor Bosch dokáže reagovat přesně tak, jak je potřeba.

NOVÝ MODEL BOSCH CONNECT - V budoucnu lze mnoho eBikes s chytrým systémem  dovybavit 'ConnectModule', který umožňuje nové funkce pro ochranu před krádeží. Modul ConnectModule je namontován na pohonné jednotce. Například kola s modulem ConnectModule mohou vydávat zvukový alarm, aby odradily zloděje. V případě nouze lze ukradené eBike sledovat pomocí aplikace eBike Flow. V závislosti na výrobci budou eBIKY s chytrými systémy již připraveny na ConnectModule.

5. NOVÁ BATERIE BOSCH POWERTUBE 750 Wh

Nová vlajková baterie pro dlouhé a náročné cesty - to je jedna z nejzásadnějších změn pro rok 2022.

JEŠTĚ DELŠÍ DOSAH - Se zavedením nového Bosch PowerTube 750 v roce 2022 lze dosáhnout většího dosahu než kdykoli předtím! Bosch od té doby trumfl dřívější 300 a 400 Wh baterie s 500 a 625 Wh. Nyní lze dosáhnout nových výšek s PowerTube 750, který nabízí o 20% delší dosah než předchozí 625Wh baterie řady šampionů.

INTEGROVANÝ DESIGN - Bosch eBikes si vždy zachovává skvělý design baterie. Nová 750Wh baterie Bosch je integrována v rámu , který nejen skvěle vypadá, ale také chrání baterii na stezkách.

SPOLEHLIVOST TAM, KDE JI POTŘEBUJTE - Všechny baterie Bosch jsou vybaveny BMS (Software pro správu baterií). To nezávisle sleduje všechny články a zajišťuje dlouhou životnost baterie. Také bezpečně chrání baterii a zajišťuje kolu  dlouhé dojezdy a dlouhou životnost.

BEZPEČNÉ A SNADNÉ OVLÁDÁNÍ - Baterii lze nabíjet na kole nebo ji lze také vyjmout z rámu a nabíjet. Z bezpečnostních důvodů je baterie uzamčena v rámu pomocí klíče, takže si nemusíte dělat starosti s bezpečností baterie, když zaparkujete. Většina bude nabíjet baterii uvnitř rámu v garáži, zatímco někteří možná budou chtít vyjmout baterii pro nabíjení na cestách nebo v hotelech, například na delších cestách.  Nová baterie PowerTube 750 lze nabíjet výlučně novou nabíječkou pro rok 2022, Nabíječky starších typových řad nejsou s tímto akumulátorem kompaktibilní.

6. NOVÁ NABÍJEČKA BOSCH 4A 2022

Po letech přišel BOSCH s novou kompaktní nabíječkou baterií BOSCH eBIKE. Tato nabíječka je v novém atraktivním designu a je určena pro nabíjení nových 750 Wh baterií .

KOMPAKTNÍ A LEHKÁ - Nová nabíječka Bosch 4A pro rok 2022 je kompaktnější než kdykoli předtím, takže je ideální pro nabíjení na cestách . Je odolná proti vodě IPX a je vyrobena z odolného materiálu.

RYCHLOST NABÍJENÍ - Nabíječka 4A Bosch

dokáže nabít novou baterii 750 Wh za pouhých 6 hodin ze zcela vybité na 100%. Nabíjení je rychlejší při částečném nabíjení, přičemž 50% nabití baterie zabere jen něco málo přes 2 hodiny . Nová nabíječka a baterie používá nový konektor a proto vůbec poprvé není zpětně kompatibilní se stávajícími bateriemi Bosch eBike.

 

 

 

 

Karlovarský kraj

 

 

 

Cyklosport LBK